Tábor Mumínci

Tábory 2023

YMCA tábor pro rodiče s dětmi I. turnus  YMCA tábor pro rodiče s dětmi II. turnus

Tábory 2022

Z pohádky do pohádky 23.7.-30.7.2022

Lví král 20.8.-27.8.2022

Z pohádky do pohádky1 Lví král-JPG

Tábory 2021

Mimoňi 24.7. – 31.7. 2021

Děkujeme za Váš zájem, tento termín je již plně obsazen.

Shrek 21. – 28.8. 2021

Děkujeme za Váš zájem, tento termín je již plně obsazen.

ShrekMimoniTábory jsou určené pro děti od miminka do 10 let.

Dětský program:

Začínáme taneční rozvičkou v 9 hodin, následuje nástup a dopolední program. Součástí je vycházka mimo tábor a rukodělné či sportovní aktivity.

Po obědě je dlouhý polední klid, kdy se děti stihnou prospat. Odpolední program začíná ve 4 hodiny po svačině. Většinou probíhá mimo tábor v nedalekém lese či na táborové louce. Po večeři je velký nástup, kdy zhodnotíme celý den a odměníme děti. Program je uzpůsobený pro děti všech věkových kategorií.

Dospělý program:

Začíná v 10 hodin a většinou se jedná o zajímavou rukodělnou činnost. Pracujeme s různým materiálem, tradičním i netradičním. Snažíme se obsáhnout co nejvíce neobvyklých technik a metod. Po poledním klidu začíná druhý blok činností, buď rukodělných nebo i sportovních (joga, společenské tance, břišní tance, aj.). Po celou dobu jsou přítomny milé slečny lektorky s mnohaletou praxí.

Neváhejte nás kontaktovat pro bližší informace, na Vaše otázky rádi odpovíme!


VYCVIČ SI SVÉHO DRAKA

„Vidíte to taky? Támhle ve větvích sem viděl křídlo! A já nohu! Uka, uka kde?!“

Tato zvolání jsme slýchávali každý den tábora, jak na procházce tak i při hrách. A kdo ještě tápe o čem letošní tábor byl tak odpověď je draci, draci, draci. Tábor rodičů s dětmi se již tradičně konal na táborové základně u Veverské Bítýšky, poslední týden v červenci. Avšak na tento týden se z obyčejného tábora stal ostrov Blp obydlený nejen námi, ale právě zmíněnými draky.

Z počátku jsme se draků báli a bojovali s nimi, jenže pak se objevila Bezzubka a s válčením byl konec. Postupně jsme se s draky spřátelili, létali s nimi a objevovali nové ostrovy. A tak nám čas na táboře rychle utíkal. Jenže pak z ničeho nic se objevil zlý Alfadrak a ovládl všechny naše draky. Byli jsme zoufalí, ale nevzdávali se. Stopy nás zavedli do odlehlé části lesa a tam jsme naše draky našli! Radost byla veliká a tak jsme naše znovu setkání oslavili táborákem. Poslední den se konala výprava za pokladem tajemného modrého draka! Tento drak byl neobyčejně silný, a co víc místo ohně chrlil vodu! Po vyčerpávajícím souboji nám drak vydal svůj poklad a my se s radostí vrátili na náš ostrov Blp. Celý tábor jsme zakončili karnevalem a dortem, jak jinak než dračím.

MADAGASKAR

Letošní téma Dobrodružství z Madagaskaru se neslo ve velmi veselém duchu. Děti a jejich průvodci lev Alex, zebra Marty, žirafák Melmen a hrošice Glórie společně opustili ZOO a vyrazili na ostrov Madagascar. Od tučňáků jsme se naučili řídit loď, museli jsme si postavit přístřeší na ostrově a sehnat zásoby. Dokonce se nám jednou ztratil Marty v lese a my ho museli najít. V divočině jsme se potkali s králem Jelimanem, pro kterého jsme vyrobili korunku a pomohli jsme mu zahnat zlé fosy. Všechno dobře dopadlo a děti si za svou pomoc zasloužily letadlo krále Jelimana. Jelikož letadlo nebylo připraveno k letu museli jsme ho opravit a vyzdobit. Všem se moc dařilo, a tak jsme mohli odletět do Afriky. Pomocí mapy jsme v Africe našli poklad se sladkými odměnami.

Děti v průběhu celého tábora plnili do sešitů drobné úkoly, za které následně dostávaly razítka. Stejně tak rodiče měli možnost zapojit se do plnění volnočasových aktivit, kde si mohli například procvičit svou kognitivní paměť či se dozvědět pár zajímavostí ze světa zvířat.

Rodiče si mohli po celý den vyrábět krásné výrobky nebo si zacvičit jógu a zatančit irské tance. Velkou zálibu našli také ve hraní deskových her, které doplnili krásnou atmosféru tábora. Poslední den si mohly rodiče společně s dětmi vyrobit tematické tričko na památku.

Velký úspěch měly letos vydařené kostýmy a krásná výzdoba. Nechyběly samozřejmě ani klasické táborové aktivity, jako je zpěv hymny, nástupy a veselé rozcvičky na hudbu. Večerní program byl také bohatý, děti bavily hrané i čtené večerníčky a odvážlivci se pustili i na strašidelnou stezku odvahy. Tábor jsme zakončili velkým táborovým ohněm.

Moc se těšíme, až si zatrsáme i příští rok!

Fotky z minulých let

This slideshow requires JavaScript.

 

Témata minulých táborů

2020 – Vycvič si svého draka, Madagaskar

2019 – Čmeláčí dobrodružství

2018 – Dobrodružství s utrženým sluchátkem

2017 – Narnie – Plavba Jitřního Poutníka

2016 – Harry Potter a jeho kouzelné Bradavice

2015 – Divoký západ

2014 – Úžasný stroj času

2013 – Cesta kolem světa

2012 – Putování se zvířátky