Rakvice

Pobytové letní tábory pro děti a akce pro veřejnost

YMCA Brno, klub Rakvice působí v Rakvicích od 1. ledna 1999. Sídlo organizace je na ulici Svislá č. 802, vedoucím klubu je pan Pavel Smutný. Organizace vznikla po ukončení činnosti YMCA – ZUŠ Rakvice, pěvecké sbory „ Zpěvanky a Skřivánek“, působící v Rakvicích od roku 1993. V průběhu let se při organizování různých akcí a táborů vystřídalo několik desítek rodičů, přátel a kamarádů.

Náš klub se svou činností zaměřuje převážně na organizování pobytových letních táborů pro děti z Rakvic a okolí s různorodou tématikou (např. Pirátské léto, Cesta do pravěku, Indiánské léto, Záhada hlavolamu). Každoročně pořádáme jeden čtrnáctidenní turnus přibližně pro 150 dětí. Tábora se účastní děti ve věku 7–16 let a je určen pro širokou veřejnost. Někteří účastníci – děti, s námi spolupracují již jako vedoucí nebo jako praktikanti.

Scházíme se na pravidelných schůzkách, kde připravujeme i další akce – country bál, poznávací zájezdy a lampiónový průvod pod názvem „Putování s broučky“.
V měsíci únoru pořádáme již tradiční COUNTRY BÁL ve Velkých Pavlovicích. Country bálu předcházelo období příprav. Každoročně připravujeme výzdobu sálu a to zahrnuje i vlastní výrobu kulis, banky a country peněz, kterými se platilo v průběhu večera.
Po slavnostním zahájení předtančily děti z místní Mateřské školy, vedené paní učitelkou. V průběhu večera své taneční umění předvedla také taneční skupina YAMAHA z Břeclavi. Soubor vede slečna Veronika Tučková a mezi účinkujícími je i několik táborových vedoucích.
Jako překvapení vystoupila s velmi pěkným vystoupením taneční skupina OHAVA z Klobouk u Brna s veselým kankánem.
Koncem měsíce října pořádáme pro děti z mateřské školy a základní školy v doprovodu rodičů večerní procházku s lucerničkami (lampióny) Rakvicemi zakončenou ve dvoře sokolovny společným opékáním špekáčků u táboráku.

Kontakt:

Zlatuše Smutná, Pavel Smutný,
Adresa: Svislá č. 802, 691 03 Rakvice
Mobil: 604 510 48
Email: info@ymca-rakvice.cz
Web: www.ymca-rakvice.cz