Zahraniční programy

Vyjeďte s Ymkou do zahraničí, vzdělávejte se a poznávejte svět okolo sebe.armenie

Aktuální přihlašování:

>>>Youth Peace Network v Kanadě je 3 měsíční letní školicí a dobrovolnický program YMCA of Greater Vancouver určený členům YMCA (19-30 let), kteří budou pracovat jako dobrovolníci a vedoucí v táboře YMCA Camp Ephinstone. Přepošlete prosím vhodným kandidátům a podpořte je v přihlášení. Zkušenost našich absolventů je jednoznačně pozitivní, přímá práce s dětmi jim přinese vhled do fungování YMCA v Kanadě, mezinárodní tým dobrovolníků znamená možnost síťování i inspiraci z celého světa. Účast v programu je za minimální náklady. Zájemce o program je členem YMCA, je tvůrčí, motivovaný, zodpovědný, flexibilní, domluví se anglicky, získá podporu KČ i YMCA v ČR. Je mu hrazeno cestovné, ubytování, strava, menší kapesné. Zájemce vyplní přiloženou přihlášku, získá podporu svého KČ, který vyplňuje Reference Form v přihlášce. Poté přihlášku zašle mě (prosím o včasné zaslání do 8.12.) a získá pro svou účast podporu GS. Přihláška s doporučením je odeslána do Kanady do 31.12.2017. V případě přijetí dokládá účastník ještě výpis z rejstříku trestů.

>>Greenhill YMCA v Severním Irsku hledá právě teď dobrovolníky (18+) do mezinárodního týmu, kteří budou 1 rok od 1.1.2018 pracovat v YMCA outdoorovém centru. Náplň práce je bohatá – vedení aktivit, vedení skupin, organizace, údržba. Podrobnosti ZDE. Napište si o přihlášku na ymca@ymca.cz. Více o programu v Greenhill YMCA naleznete také ZDE. Podmínkou je komunikativní angličtina a velká motivace.

>>Občanské sdružení Stopy v Žilině naléhavě shání českého dobrovolníka do svého ročního projektu Evropské dobrovolné slžby, s nástupem okamžitě. Popis projektu naleznete ZDE. Hlaste se nyní.

 

 

Další možnosti zajímavých programů jsou na stránkách YMCA v ČR:

Zahraniční programy YMCA V ČR

Proběhlo:

ESG LEADERSHIP TRAINING AND SEMINAR v Arménii! – do 15. června

Letní škola a mezikulturní dialog se syrskými uprchlíky – do 22. června

VOLUNTEER SERVICE WITH YMCA FRANCE
http://ymcaeurope.com/volunteer-service-with-ymca-france

GLOBAL WEEK, 12. – 18. srpna 2017, v Nærsnes v Norsku = každoroční mezinárodní setkání vedoucích YMCA, které pořádá Y Global. Je to součást celosvětové iniciativy YMCA a YWCA k navýšení kompetencí vedoucích, kteří vedou děti a mladé lidi k aktivnímu občanství. Cílem je prohloubit znalosti v tématech globální spravedlnosti a chudoby. Global Week je určený mladým lidem, především vedoucím z YMCA 18-30 let, kteří se domluví anglicky a mají zájem o témata lidských práv a udržitelného rozvoje. Tato akce získala podporu z grantu Erasmus+ a z rozpočtu Zahraničí YMCA v ČR. Účastník přispívá pouze menší částkou na dopravu. O Global Weeku v roce 2015 jste se mohli dočíst v Proteinu. Ideální akce pro někoho, kdo chce zažít “mezinárodnost” Ymky, otestovat svou angličtinu a přitom tam nejet sám (bude součástí 4 členné skupiny z ČR).

Dobrovolnická služba v YMCA France – 3 místa pro dobrovolníky (18 – 25 let) v YMCA Le Rocheton. Informace zde. Nebo v YMCA France v Paříži či YMCA Sanary-sur-mer blízko Marseille, info zde. Doba trvání 10 – 12 měsíců od září 2017. Komunikativní francouzština nebo angličtina.

WORKCAMP v YMCA Srbsko – poslední volná místa pro dobrovolníky, workcamp UPCYCLE UPGRADE UNDERSTAND se uskuteční od 15. do 27. 7. 2017 v Bački Petrovaci. Podrobnosti zde.

>YMCA Nesvady hledá šikovného dobrovolníka EVS 18-30 let na roční dobrovolnickou službu v komunitním centrum YMCA, s nástupem od 1.10.2017. Dobrovolníka čeká práce s maminkami a dětmi, se seniory, v zájmových kroužkách, na táborech a spousta dalších aktivit. YMCA Nesvady má mnohaletou zkušenost s dobrovolníky ze zahraničí. Každý rok hostí tým 4 dobrovolníků, letos z Ukrajiny, Chorvatska, Bulharska a ČR. Podrobnosti k projektu zde. Hlaste se co nejdříve na ymca@ymca.cz.

>YLA 2018 – YMCA Leadership Academy – v roce 2018 proběhne 2. ročník školicího programu YMCA Europe pro aktivní a potenciální členy výborů YMCA (18-29 let). Tři čtyřdenní školení (6. -11. 2. 2018 v Itálii nebo Portugalsku, 24. – 29. 4. 2018 v Dánsku nebo Francii a v listopadu 2018, místo bude upřesněno) pokryjí oblasti vedení, řízení, strategického plánování, prosazování zájmů, mezinárodní spolupráce v YMCA. Hlaste se nejpozději do 22. 11. na ymca@ymca.cz.

>>YLA 2018 – YMCA Leadership Academy – v roce 2018 proběhne 2. ročník školicího programu YMCA Europe pro aktivní a potenciální členy výborů YMCA (18-29 let). Tři čtyřdenní školení (6. -11. 2. 2018 v Itálii nebo Portugalsku, 24. – 29. 4. 2018 v Dánsku nebo Francii a v listopadu 2018, místo bude upřesněno) pokryjí oblasti vedení, řízení, strategického plánování, prosazování zájmů, mezinárodní spolupráce v YMCA. Hlaste se nejpozději do 22. 11. na ymca@ymca.cz.