Zahraniční programy

Vyjeďte s Ymkou do zahraničí, vzdělávejte se a poznávejte svět okolo sebe.

Aktuální přihlašování:

Na rok na Slovensko do YMCA Nesvady!https://mail.ymcabrno.cz/horde/imp/view.php?actionID=view_attach&id=2&muid=%7B5%7DINBOX19992&view_token=ZoxriT_-UvxdZH2CJJbVilJ&uniq=1569429848869

Dobrovolník bude pomáhat s vedením klubů, kroužků a táborů pro děti a mladé v tamní Ymce. Práce je to nejen velice zajímavá, ale i různorodá. Pracovat s dětmi bude v mezinárodním týmu spolu s dobrovolníky z dalších zemí, a to cca 35-38 hodin týdně. Kdy? 1.11.2019-30.9.2020

Stačí, aby zájemce:

  • byl ve věku 18-30 let,
  • byl zodpovědný
  • byl ochotný pracovat s dětmi/mládeží (zkušenosti z této oblasti budou výhodou)

Nemusí to být člen Ymky, stačí základy angličtiny

Přihlašovat se můžete nejdéle do 27.10. na ymca@ymca.cz a připojte svůj životopis!

Aktuální akce:

Change Agents – příležitost, jak rozvíjet mladé členy Ymky v leadershipu a pomocí tohoto mezinárodního programu získat potenciální nástupce do vedoucích pozic YMCA, vedoucí nových aktivit, nové nápady a mnoho dalšího

Program je jednoletý, proběhne v termínu 1. 4. 2019 – 30. 4. 2020. Součástí bude řada aktivit online, tři školení během jednoho výjezdu do zahraničí (do Anglie) a organizace vlastního projektu. je určen pro mladé aktivní členy Ymky, kterým je 18-30 let. Hlásit
se do něj se svým životopisem, motivačním dopisem a doporučením své lokální YMCA mohou pouze do pondělí 22 .4. 2019.

Více informací v následující prezentaci:

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Kurzy Salto – zajímavá nabídka mezinárodních kurzů z agentury SALTO Youth pro vedoucí 13-30 let. Kurzy jsou zaměřené na různá témata – rozvoj měkkých dovedností, sport, rozvoj hodnot… U některých z kurzů jsou účastnické poplatky, většinou ve výši 20 % z nákladů na dopravu, jinak je ovykle vše ostatní zdarma. z Aktuální nabídku kurzů najdete zde.

 

YMCA Le Rocheton, YMCA Center Sanary-sur-Mer blízko Marseille a Holiday Village Lou Riou v Saint Tropez hledají dobrovolníky se základní znalostí FJ, 18-25 let na 10-12 měsíců. Podrobnosti o náplni práce + praktické informace o ubytování, stravě, kapesném ZDE.

 

Další možnosti zajímavých programů jsou na stránkách YMCA v ČR:

Zahraniční programy YMCA v ČR ZDE.

 

 

Proběhlo:

Staň se instruktorem na táboře Nissokone ve státě Michigan, který pořádá YMCA Detroit. Pozice Leader in

Training (pro 15 leté) a pozice Counselor in Training (pro 16-17 leté). Pobyt zahrnuje školení, podporu, team-building, vedení, účast na táborových aktivitách a sportech, exkurzi. Podrobnosti ZDE.

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE. Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu se zahraničním sekretářem YMCA v ČR Sárou Soukupovou, ymca@ymca.cz,  tel: 774 481 844.

YMCA Bournemouth v Anglii bude hledá EVS dobrovolníky (18-30 let) na 6-12 měsíců od září/října 2018 (dle dostupnosti dobrovolníka) pro oblast: práce s mládeží, dále od března 2019 dobrovolníka do oddělení: sociální bydlení a pastorační péče, podrobnosti ZDE. YMCA Bournemouth doporučujeme! Kontaktujte co nejdříve ymca@ymca.cz,  pošlete CV v AJ a motivační dopis psaný pro konkrétní pozici. Komunikativní AJ, předchozí zkušenost z práce s mládeží výhodou. Podívejte se na video od naší současné dobrovolnice v YMCA Bournemouth.

ESG LEADERSHIP TRAINING AND SEMINAR v Arménii! – do 15. června

Letní škola a mezikulturní dialog se syrskými uprchlíky – do 22. června

VOLUNTEER SERVICE WITH YMCA FRANCE
http://ymcaeurope.com/volunteer-service-with-ymca-france

GLOBAL WEEK, 12. – 18. srpna 2017, v Nærsnes v Norsku = každoroční mezinárodní setkání vedoucích YMCA, které pořádá Y Global. Je to součást celosvětové iniciativy YMCA a YWCA k navýšení kompetencí vedoucích, kteří vedou děti a mladé lidi k aktivnímu občanství. Cílem je prohloubit znalosti v tématech globální spravedlnosti a chudoby. Global Week je určený mladým lidem, především vedoucím z YMCA 18-30 let, kteří se domluví anglicky a mají zájem o témata lidských práv a udržitelného rozvoje. Tato akce získala podporu z grantu Erasmus+ a z rozpočtu Zahraničí YMCA v ČR. Účastník přispívá pouze menší částkou na dopravu. O Global Weeku v roce 2015 jste se mohli dočíst v Proteinu. Ideální akce pro někoho, kdo chce zažít “mezinárodnost” Ymky, otestovat svou angličtinu a přitom tam nejet sám (bude součástí 4 členné skupiny z ČR).

Dobrovolnická služba v YMCA France – 3 místa pro dobrovolníky (18 – 25 let) v YMCA Le Rocheton. Informace zde. Nebo v YMCA France v Paříži či YMCA Sanary-sur-mer blízko Marseille, info zde. Doba trvání 10 – 12 měsíců od září 2017. Komunikativní francouzština nebo angličtina.

WORKCAMP v YMCA Srbsko – poslední volná místa pro dobrovolníky, workcamp UPCYCLE UPGRADE UNDERSTAND se uskuteční od 15. do 27. 7. 2017 v Bački Petrovaci. Podrobnosti zde.

>YMCA Nesvady hledá šikovného dobrovolníka EVS 18-30 let na roční dobrovolnickou službu v komunitním centrum YMCA, s nástupem od 1.10.2017. Dobrovolníka čeká práce s maminkami a dětmi, se seniory, v zájmových kroužkách, na táborech a spousta dalších aktivit. YMCA Nesvady má mnohaletou zkušenost s dobrovolníky ze zahraničí. Každý rok hostí tým 4 dobrovolníků, letos z Ukrajiny, Chorvatska, Bulharska a ČR. Podrobnosti k projektu zde. Hlaste se co nejdříve na ymca@ymca.cz.

>YLA 2018 – YMCA Leadership Academy – v roce 2018 proběhne 2. ročník školicího programu YMCA Europe pro aktivní a potenciální členy výborů YMCA (18-29 let). Tři čtyřdenní školení (6. -11. 2. 2018 v Itálii nebo Portugalsku, 24. – 29. 4. 2018 v Dánsku nebo Francii a v listopadu 2018, místo bude upřesněno) pokryjí oblasti vedení, řízení, strategického plánování, prosazování zájmů, mezinárodní spolupráce v YMCA. Hlaste se nejpozději do 22. 11. na ymca@ymca.cz.

>>>YLA 2018 – YMCA Leadership Academy – v roce 2018 proběhne 2. ročník školicího programu YMCA Europe pro aktivní a potenciální členy výborů YMCA (18-29 let). Tři čtyřdenní školení (6. -11. 2. 2018 v Itálii nebo Portugalsku, 24. – 29. 4. 2018 v Dánsku nebo Francii a v listopadu 2018, místo bude upřesněno) pokryjí oblasti vedení, řízení, strategického plánování, prosazování zájmů, mezinárodní spolupráce v YMCA. Hlaste se nejpozději do 22. 11. na ymca@ymca.cz.

>>>Youth Peace Network v Kanadě je 3 měsíční letní školicí a dobrovolnický program YMCA of Greater Vancouver určený členům YMCA (19-30 let), kteří budou pracovat jako dobrovolníci a vedoucí v táboře YMCA Camp Ephinstone. Přepošlete prosím vhodným kandidátům a podpořte je v přihlášení. Zkušenost našich absolventů je jednoznačně pozitivní, přímá práce s dětmi jim přinese vhled do fungování YMCA v Kanadě, mezinárodní tým dobrovolníků znamená možnost síťování i inspiraci z celého světa. Účast v programu je za minimální náklady. Zájemce o program je členem YMCA, je tvůrčí, motivovaný, zodpovědný, flexibilní, domluví se anglicky, získá podporu KČ i YMCA v ČR. Je mu hrazeno cestovné, ubytování, strava, menší kapesné. Zájemce vyplní přiloženou přihlášku, získá podporu svého KČ, který vyplňuje Reference Form v přihlášce. Poté přihlášku zašle mě (prosím o včasné zaslání do 8.12.) a získá pro svou účast podporu GS. Přihláška s doporučením je odeslána do Kanady do 31.12.2017. V případě přijetí dokládá účastník ještě výpis z rejstříku trestů.

>>Greenhill YMCA v Severním Irsku hledá právě teď dobrovolníky (18+) do mezinárodního týmu, kteří budou 1 rok od 1.1.2018 pracovat v YMCA outdoorovém centru. Náplň práce je bohatá – vedení aktivit, vedení skupin, organizace, údržba. Podrobnosti ZDE. Napište si o přihlášku na ymca@ymca.cz. Více o programu v Greenhill YMCA naleznete také ZDE. Podmínkou je komunikativní angličtina a velká motivace.

>>Občanské sdružení Stopy v Žilině naléhavě shání českého dobrovolníka do svého ročního projektu Evropské dobrovolné slžby, s nástupem okamžitě. Popis projektu naleznete ZDE. Hlaste se nyní.