Vánoční jedličky v květináči 2019

Vánoční jedličky v květináči

Již 18 let mají obyvatelé Brna a okolí možnost zakoupit si živou vánoční jedličku díky projektu „Vánoční stromky – stromky pro život.“ Tento projekt vznikl v roce 1998 ve spolupráci Veroniky, Lipky a Hnutí Duha v Brně. V průběhu let se do projektu připojilo několik dalších neziskových organizací.

Letos si jedličky v květináči můžete koupit za 120 Kč v adventním období od 25. 11. 2019 vždy v otevírací době kanceláře YMCA Brno (Kounicova 3,Brno-střed). Otevírací dobu najdete zde.jedlicka

Myšlenka projektu spočívá v předvánočním prodeji jedlí bělokorých v květináči, které po Vánocích zůstanou na zahrádkách a nebo se vysadí do lesů. Nabízíme tak alternativu živých vánočních stromečků k řezaným, aby lidé mohli využít tradic vánočních svátků k podpoře městské zeleně nebo lesa výsadbou naší původní dřeviny jedle bělokoré. Jedličky jsou zasazené v květináči a vysoké 30-40 cm. Zájemci dostanou také návod, jak o jedličku během zimy a Vánoc pečovat.

Na jaře bude možnost zasadit zakoupený stromek na společné výsadbě (18. dubna 2020) za asistence lesníků na vybrané místo v okolí Brna.