Vánoční jedličky v květináči 2018

Vánoční jedličky v květináči

Již 17 let mají obyvatelé Brna a okolí možnost zakoupit si živou vánoční jedličku díky projektu „Vánoční stromky – stromky pro život.“ Tento projekt vznikl v roce 1998 ve spolupráci Veroniky, Lipky a Hnutí Duha v Brně. V průběhu let se do projektu připojilo několik dalších neziskových organizací. Letos si jedličky v květináči můžete koupit za 120 Kč v adventním období od 26. 11. 2018 (pondělí-čtvrtek) od 9.00 do 15.00:

jedlickaYMCA Brno (Kounicova 3,Brno-střed)

Myšlenka projektu spočívá v předvánočním prodeji jedlí bělokorých v květináči, které po Vánocích zůstanou na zahrádkách a nebo se vysadí do lesů. Nabízíme tak alternativu živých vánočních stromečků k řezaným, aby lidé mohli využít tradic vánočních svátků k podpoře městské zeleně nebo lesa výsadbou naší původní dřeviny jedle bělokoré. Jedličky jsou zasazené v květináči a vysoké 30-40 cm. Zájemci dostanou také návod, jak o jedličku během zimy a Vánoc pečovat.

Na jaře bude možnost zasadit zakoupený stromek na společné výsadbě (13. dubna 2019) za asistence lesníků na vybrané místo v okolí Brna.