Vánoční jedličky v květináči 2019

Vánoční jedličky v květináči

Již 18 let mají obyvatelé Brna a okolí možnost zakoupit si živou vánoční jedličku díky projektu „Vánoční stromky – stromky pro život.“ Tento projekt vznikl v roce 1998 ve spolupráci Veroniky, Lipky a Hnutí Duha v Brně. V průběhu let se do projektu připojilo několik dalších neziskových organizací.

Letos si jedličky můžete zakoupit za 120,- Kč a to v adventním období od 25.11. 2019 vždy v otevírací době kanceláře YMCA Brno (Kounicova 3, Brno). Otvírací dobu najdete zde.

jedlickaMyšlenka projektu spočívá v předvánočním prodeji jedlí bělokorých v květináči, které po Vánocích zůstanou na zahrádkách a nebo se vysadí do lesů. Nabízíme tak alternativu živých vánočních stromečků k řezaným, aby lidé mohli využít tradic vánočních svátků k podpoře městské zeleně nebo lesa výsadbou naší původní dřeviny jedle bělokoré. Jedličky jsou zasazené v květniáči a vysoké přibližně 40 cm. K jedličce dostanete také návod, jak se starat o jedličku během zimy (návod si můžete také stáhnout zde). Všechny jedličky mají dostatečnou kvalitu pro výsadbu do lesa a certifikát PEFC, pocházejí z přírodě blízkého způsobu hospodaření. 

 

Na jaře (18. dubna 2020) pak společně zakoupenou jedličku za asistence lesníků vysadíme na vybrané místo v okolí Brna.

Celou událost můžete sledovat na facebooku.

This slideshow requires JavaScript.