36 Aeria Gloris

sdružení organizátorů aktivit pro mládež se zaměřením na fenomén larpů

Aeria Gloris je volné sdružení brněnských organizátorů volnočasových aktivit mládeže v různých oblastech, především se zaměřením na fenomén larpů. Své aktivity rozvíjíme nejen na poli městských a outdoorových larpů a her zaměřených na roleplaying, ale i v oblasti military her. Naše projekty reflektují moderní kulturní fenomény z oblasti knih, filmů a světa her a jsou inspirovány širokou škálou oblastí.

Kladou si za cíl své účastníky nejen pobavit, ale i vzdělávat, zvyšovat jejich fyzickou zdatnost a rozvíjet jejich sociální schopnosti. Krom výše uvedeného též organizujeme doplňkové akce jako jsou víkendy hraní počítačových nebo společenských deskových her, hudební večery, výlety a další komunitní činnost.

Společným hnacím motorem je vize vzájemné výpomoci a podpory, stejně jako touha zlepšovat své úsilí a poskytovat kvalitnější služby širokému okolí. V současnou dobu sdružuje Aeria Gloris několik menších organizátorských celků či jednotlivých členů jiných uskupení.

Nově jsme rozšířili naše o aktivity o tanec s obručí (hoop dance). Hula hoop je určen pro všechny bez omezení věku.  V rámci našeho sdružení funguje i taneční skupina Friday Dancers, která se věnuje ATS.

Příklady námi pořádaných akcí či aktivit v roce 2015:

* Hra o Trůny – fantasy larp s dřevěnými replikami středověkých zbraní (v průměru 100 účastníků).
Jde o kontinuální LARP na pozadí slavných knih Sága ledu a ohně a seriálu Hra o Trůny. Náš příběh se neustále vyvíjí a je neméně zajímavý v porovnání s předlohou. Více zde: hra.otruny.cz

* Hlídky – je urban-fantasy rolová hra ze současného Brna inspirována světem S. Lukaněnka pro cca 70 účastníků. Hra je založená na volnosti v připraveném prostředí. Hra primárně počítá s provázaností historie a příběhů jednotlivých postav.

* Tréninky dřevěného šermu – každotýdenní činnost pro rozvoj nejen bezpečeného boje na LARPech, ale i základů sebeobrany. Pravidelným tréninkem si udržujeme a zlepšujeme fyzickou kondici.

* Hoopdance – Hoops Brno pořádáme tréninky, semináře na téma, workshopy pro začátečníky i pokročilejší a také performance. Více zde: www.facebook.com/Hoops-Brno/

Chceme vytvářet stále lepší akce, rozšiřovat pole své působnosti nejen mezi larpovou komunitou, propagovat tento druh zábavy mezi laickou veřejnost a informovat ji o nových způsobech a cestách trávení volného času.

Novým členům se nebráníme, stále rozšiřujeme své řady. V případě zájmu piště na kontaktní email.

Kontakt:
František Hasal, Lukáš Mrkva
Email: aeriagloris@seznam.cz