Tábor pro školní děti – Svišti

Pojeďte s námi na tábor plný dobrodružství, her, soutěží a zábavy!

Náš tábor se koná každoročně na naší základně ve Veverské Bítýšce v malebném údolí řeky Svratky. V areálu se nachází chatky, klubovna, zdravotní chata a jídelna. Více zde.

Programy připravují vedoucí s mnohaletou praxí a akreditací MŠMT. Zdravotní dozor zajišťuje zdravotník, který je přítomen po celou dobu tábora. Snažíme se o to, aby se děti aktivně zapojovaly do sportovní i rukodělné činnosti. Program se snažíme koncipovat s ohledem na věk dětí, podporovat v nich týmovou práci a sportovního ducha i vést je k samotatnosti. Zároveň děti učíme vážit si hodnot přírody.

Přidejte se do naší skupiny na FB! Najdete tam nejen fotky, ale i informace o plánovaných akcích během roku. Také se tam můžete dozvědět něco o našich vedoucích!  🙂

Tábor je určen pro děti od 6 do 14 let.

Fotky z našich akcí si můžete prohlédnout zde.

Tajuplná cesta 3. – 13.7.2022

Plakát Svišti

Přihláška – svišti

 

Naše tábory vedeme tradičním způsobem. Děti jsou zvyklé na budíček, rozvičku i nástup. V rámci dopoledního a odpoledního programu hrajeme rozmanité hry a pořádáme různé soutěže. Večer končí velkým nástupem, kde probíhá zhodnocení celého dne. Po nástupu následuje večerní program a večerka. Několikrát také pořádáme táborák, koupání v řece, projížďku na lodičkách, zpívání s kytarou, volejbalové či fotbalové zápasy i jiné sportovní aktivity. V rámci programu je zahrnut i výlet mimo tábor.

Během celého dne je dětem zajištěn dostatčený pitný režim, jídlo je 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Po obědě následnuje polední klid. Děti jsou ubytované v chatkách po 4 nebo 6. K dispozici mají suché zděné záchody, korýtko na mytí rukou a sprchy s teplou vodou.

Jak se k nám dostanete?

Výchozím bodem je náměstí Na Městečku ve Veverské Bítýšce
Přejedete přes most (směr Lažánky) a hned se dáte doprava směrem k továrně Hartman Ricco – je to po červené turistické značce
Pojedete po červené turistické značce (směr Tišnov) po polní cestě vedle náhonu cca 1,5 km až uvidíte po pravé ruce splav
Budete pokračovat po cestě ještě cca 150 metrů, až uvidíte dlouhý plot, chatky, tee-pee…
To je náš tábor. Vlevo cesty bude menší bílá zděná budouva – před ní je parkoviště.
GPS souřadnice – 49.2945942N, 16.4184928E
V případě nouze volejte na základnu 549 420 770 🙂

Jumanji 4.- 14.7. 2021

Jumanji

 


ZAŽIJ S NÁMI NEVÍDANÉ 2020

Starověký Egypt a hieroglyfy, středověk a král Artuš, pravěk a mamuti nebo třeba budoucnost a vesmírné flotily.

Tak přesně do těchto a dalších období jsme se letos na táboře Svišťů dostali. Šílený vědec vyrobil časostroj, ale ten se rozbil a my ho museli opravit, aby nás nekontrolovatelně neházel časem, jak se mu zlíbilo. Měli jsme málo času – jen 10 dní, abychom se dostali zpátky do současnosti do svých chatek na táborovou základnu ve Veverské Bítýšce. 

 

Nebylo to jednoduché protože dostat se do pyramidy je těžké a dostat se z ní ještě těžší! Propašovat malého Artuše mezi vojáky zlého krále? To byl oříšek, ale spojením sil, jsme to zvládli. Stejně jako uctít pravěké lidi a získat od nich díl na opravu našeho časostroje. Uspět na burze a vymyslet přístroj co si budou chtít pořídit úplně všichni? Nebo přežít westernové poledne a nenechat si ukrást totem, to a mnohé další jsme společně překonali. Letošní tábor se snažil i o rozvíjení vědomostí. Ať už šlo o znalost bylinek, morseovky, etiky, not a hudby, azimutů nebo jak se správně hýbat, něco nám to dalo a byla u toho spousta zábavy. Jen se nám těch deset dní zdálo málo, ale to svědčí o tom že nás to opravdu bavilo. Tak třeba zase příště!

 

 


Pro více informací nás neváhejte kontaktovat (ymca@ymcabrno.cz)

 

Fotogalerie  (více fotek na našem facebooku nebo na našem rajčeti)

This slideshow requires JavaScript.

 

Témata z minulých let

2022 –  Tajuplná cesta

2021 – Jumanji

2020 – Zažij s námi nevídané!

2019 – Olympští bohové

2018 – Fofrok

2017 – Piráti z Karibiku

2016 – Harry Potter

2015 – Zlatá horečka

2014 – Hobit

2013 – Hvězdná Brána

2012 – Jak vycvičit draka

2011 – Po stopách Manitua