33 Démáirt

soubor irských tanců Démairt

Soubor irských tanců Démáirt funguje od roku 1999 a dnes se věnuje především exhibičním vystoupením, vedení kurzů pro veřejnost a zlepšování tanečních schopností prostřednictvím soutěžení.

V posledních letech také na závěr školního roku tvoří delší tematické taneční představení s uměleckými ambicemi.

Naším nejvýznamějším milníkem v roce 2016 byla příprava a realizace našeho autorského tanečního představení Do nitra, které jsme přichystali na každoroční Večer irských tanců. Věnovali jsme čas, jak dlouhému kreativnímu procesu, tak osvojení různých tanečních stylů a spolupráci s odborníky.
Představení mělo velký úspěch a na práci na něm pokračujeme i v roce 2017.

Zúčastnili jsme se také mnoha plesů, festivalů a různých tematických akcí, na kterých jsme předvedli nové i starší choreografie. Trénink na vystoupení tvoří velkou část naší taneční náplně a také nás velmi baví. Stále vytrvale jezdíme i na individuální soutěže a postupně rozšiřujeme řady ve vyšších výkonnostních kategoriích.

V neposlední řadě nás těší vytrvalý zájem o naše taneční kurzy. Do budoucna všem přejeme, ať jejich nadšení pro tanec vydrží! Novým zájemcům o irský tanec jsou brány otevřeny vždy v září/říjnu a únoru, kdy otevíráme kurzy. Vítáni jsou dospělí i děti, úplní začátečníci i pokročilí, kteří vyplní přihlášku na našem webu.

Kontakt:

Blanka Hanzlová                                                                                                       Email: blanka.hanzlova@gmail.com
Web: www.demairt.cz
Facebook: demairt