20 Brundibár z Ghetta

Projekt „Brundibár z ghetta“

vzniká v rámci spolupráce pořadatelů Ghettofestu s osobnostmi brněnské kulturní scény.
Známá dětská opera Hanse Krásy tentokrát ožije v režii Lindy Keprtové, pod taktovkou Pavla Šnajdra a jeho Brno contemporary orchestra, v podání dětí ze ZŠ Merhautova, ZŠ náměstí 28. října a oblíbeného operního zpěváka Josefa Škarky v roli Brundibára. Původní opera Brundibár přinášela radost dětem v terezínském ghettu.
Byla to ale radost s tragickým pozadím. Slavíme 70 let od osvobození Terezína, a přesto dodnes existují v mnohých městech podivné hraniční čáry, za kterými se skrývají ghetta.

Cílem projektu „Brundibár z ghetta“ je poukázat nejenom na problematiku, ale i na samotnou existenci ghett. Slavíme 70. výročí osvobozeni Terezína, a přitom hned v našem sousedství žijí lidé, kteří si místo k pobytu nevybrali zcela dobrovolně, i přes veškerý pokrok 21. století. Za tímto účelem by měla být s dětmi z brněnských vyloučených lokalit nazkoušena a uvedena inscenace, jejímž základem je krátká opera Brundibár skladatele Hanse Krásy,
která je psaná pro dětské herce a je známá po celém světě především pro své uvádění v koncentračním táboře Terezín (1943-45).

fb stránka

www.brundibarzghetta.cz