Kateřina Kovářová, YMCA Brno

Katka Kovářová je rodačka z Brna-Líšně, čtyřiadvacetiletá tanečnice a studentka Masarykovy univerzity v Brně.

14508581_10154166590558129_1384396742_nTanci jako takovému se věnuje od svých čtyř let, s trénováním irského tance pak začala ve dvaceti letech, kdy byla přijata do brněnského tanečního souboru Démáirt YMCA Brno. V rámci souboru vedla stepové a softové kurzy pro pokročilé. Téměř současně s nástupem do souboru začala spolupracovat s taneční školou inSpiral Dance Company sídlící v Praze, se kterou se zúčastňuje mezinárodních tanečních soutěží. Na soutěžním poli se Katce během neuvěřitelného jednoho roku podařilo postoupit až do nejvyšší kategorie Open a hned v dalším roce se probojovala do úzké skupinky nejlepších tanečnic kontinentální Evropy, které se kvalifikovaly na Mistrovství světa v irském Dublinu. Na tento šampionát se ze všech brněnských tanečnic kvalifikovala jako jediná.

Pro Katku je účast na Mistrovství světa (World Irish Dancing Championships 2017) splněním velkého snu a je hrdá, že na této nejprestižnější taneční události mohla reprezentovat město Brno i Českou republiku jako takovou.

Katka se irským tancem chce zabývat i profesionálně jako certifikovaná lektorka s mezinárodním titulem TCRG a ráda by také vyučovala tanec na českých uměleckých školách a konzervatořích. Na tomto cíli již začala pracovat – má úspěšně splněných šest úrovní tanečních zkoušek Grade Exams a vede soutěžní semináře irských tanců ve Zlíně. Od září 2017 také otevírá pobočku inSpiral Dance Company v Brně.