Tábory na Veverské Bítýšce 2020 s YMCA Brno

Tábory na Veverské Bítýšce 2020 s YMCA Brno

Vážení a milí přátelé!

I letos se navzdory současné situaci uskutečnili naše tábory na Veverské Bítýšce. Rádi bychom Vám přiblížili letošní tábory alespoň krátkým shrnutím jednotlivých turnusů.

Na všechny se těšíme příští rok!

Svišti 2020 – ZAŽIJ S NÁMI NEVÍDANÉ

 Starověký Egypt a hieroglyfy, středověk a král Artuš, pravěk a mamuti nebo třeba budoucnost a vesmírné flotily.

Tak přesně do těchto a dalších období jsme se letos na táboře Svišťů dostali. Šílený vědec vyrobil časostroj, ale ten se rozbil a my ho museli opravit, aby nás nekontrolovatelně neházel časem, jak se mu zlíbilo. Měli jsme málo času – jen 10 dní, abychom se dostali zpátky do současnosti do svých chatek na táborovou základnu ve Veverské Bítýšce. 

 

 

Nebylo to jednoduché protože dostat se do pyramidy je těžké a dostat se z ní ještě těžší! Propašovat malého Artuše mezi vojáky zlého krále? To byl oříšek, ale spojením sil, jsme to zvládli. Stejně jako uctít pravěké lidi a získat od nich díl na opravu našeho časostroje. Uspět na burze a vymyslet přístroj co si budou chtít pořídit úplně všichni? Nebo přežít westernové poledne a nenechat si ukrást totem, to a mnohé další jsme společně překonali. Letošní tábor se snažil i o rozvíjení vědomostí. Ať už šlo o znalost bylinek, morseovky, etiky, not a hudby, azimutů nebo jak se správně hýbat, něco nám to dalo a byla u toho spousta zábavy. Jen se nám těch deset dní zdálo málo, ale to svědčí o tom že nás to opravdu bavilo. Tak třeba zase příště!

 


Letní pobytové tábory pro rodiče s dětmi letos proběhli v obou termínech.

1. turnus – VYCVIČ SI SVÉHO DRAKA

„Vidíte to taky? Támhle ve větvích sem viděl křídlo! A já nohu! Uka, uka kde?!“

Tato zvolání jsme slýchávali každý den tábora, jak na procházce tak i při hrách. A kdo ještě tápe o čem letošní tábor byl tak odpověď je draci, draci, draci. Tábor rodičů s dětmi se již tradičně konal na táborové základně u Veverské Bítýšky, poslední týden v červenci. Avšak na tento týden se z obyčejného tábora stal ostrov Blp obydlený nejen námi, ale právě zmíněnými draky.

Z počátku jsme se draků báli a bojovali s nimi, jenže pak se objevila Bezzubka a s válčením byl konec. Postupně jsme se s draky spřátelili, létali s nimi a objevovali nové ostrovy. A tak nám čas na táboře rychle utíkal. Jenže pak z ničeho nic se objevil zlý Alfadrak a ovládl všechny naše draky. Byli jsme zoufalí, ale nevzdávali se. Stopy nás zavedli do odlehlé části lesa a tam jsme naše draky našli! Radost byla veliká a tak jsme naše znovu setkání oslavili táborákem. Poslední den se konala výprava za pokladem tajemného modrého draka! Tento drak byl neobyčejně silný, a co víc místo ohně chrlil vodu! Po vyčerpávajícím souboji nám drak vydal svůj poklad a my se s radostí vrátili na náš ostrov Blp. Celý tábor jsme zakončili karnevalem a dortem, jak jinak než dračím.

2020 Vycvič si svého draka

 

2. turnus -MADAGASKAR

Letošní téma Dobrodružství z Madagaskaru se neslo ve velmi veselém duchu. Děti a jejich průvodci lev Alex, zebra Marty, žirafák Melmen a hrošice Glórie společně opustili ZOO a vyrazili na ostrov Madagascar. Od tučňáků jsme se naučili řídit loď, museli jsme si postavit přístřeší na ostrově a sehnat zásoby. Dokonce se nám jednou ztratil Marty v lese a my ho museli najít. V divočině jsme se potkali s králem Jelimanem, pro kterého jsme vyrobili korunku a pomohli jsme mu zahnat zlé fosy. Všechno dobře dopadlo a děti si za svou pomoc zasloužily letadlo krále Jelimana. Jelikož letadlo nebylo připraveno k letu museli jsme ho opravit a vyzdobit. Všem se moc dařilo, a tak jsme mohli odletět do Afriky. Pomocí mapy jsme v Africe našli poklad se sladkými odměnami.

Děti v průběhu celého tábora plnili do sešitů drobné úkoly, za které následně dostávaly razítka. Stejně tak rodiče měli možnost zapojit se do plnění volnočasových aktivit, kde si mohli například procvičit svou kognitivní paměť či se dozvědět pár zajímavostí ze světa zvířat.

Rodiče si mohli po celý den vyrábět krásné výrobky nebo si zacvičit jógu a zatančit irské tance. Velkou zálibu našli také ve hraní deskových her, které doplnili krásnou atmosféru tábora. Poslední den si mohly rodiče společně s dětmi vyrobit tematické tričko na památku.

Velký úspěch měly letos vydařené kostýmy a krásná výzdoba. Nechyběly samozřejmě ani klasické táborové aktivity, jako je zpěv hymny, nástupy a veselé rozcvičky na hudbu. Večerní program byl také bohatý, děti bavily hrané i čtené večerníčky a odvážlivci se pustili i na strašidelnou stezku odvahy. Tábor jsme zakončili velkým táborovým ohněm.

Moc se těšíme, až si zatrsáme i příští rok!

2020