Svišti v Sloupsko-šošůvských jeskyních

Svišti v Sloupsko-šošůvských jeskyních

Dne 2.6.2018 vyrazila výprava Svišťů s vedoucími Kubanem a Verčou na výlet do Sloupsko – šošůvských jeskyní.

Z Brna jsme vyrazili už v devět hodin ráno, protože nás čekala dlouhá cesta vlakem a autobusem. Cestování jsme si však ukrátili vymýšlením pohádky a slovní kopanou, a než jsme se nadáli, byli jsme na místě. Ve Sloupu nás čekalo milé překvapení, kromě prohlídky jeskyní byl na místě zrovna sraz motorkářů! Viděli jsme spoustu různých motorek, starých, nových i krásně barevných. Mimo jiné jsme se také mohli podívat na hasičské auto, různá policejní auta a motorky a na záchranku. Záchranáři nám ukázali, jak se správně sundává motorkářská helma při nehodě, a také nás učili resuscitovat, což si někteří hned vyzkoušeli.

Před vstupem do jeskyně jsme si všichni dali svačinku na posilněnou, také jsme se pořádně přioblékli, protože v jeskyních bylo jenom sedm stupňů a vyrazili jsme na prohlídku. Jeskyně byly opravdu krásné, dozvěděli jsme se spoustu informací o krápnících, poslechli si, jaká je v nich ozvěna, a dokonce jsme se podívali, jak vypadá opravdová jeskynní tma. Viděli jsme tři propasti a zdolali 202 schodů! Po návratu na denní světlo jsme stihli navštívit i suvenýry a dát si zmrzlinu. Pak už nás čekala jenom cesta zpátky a ve čtyři hodiny návrat na Hlavní nádraží.

Na fotky z výletu se můžete podívat zde.

Tímto výletem jsme se zároveň zapojili do celosvětové výzvy YMCA (Kilometry pro YMCA) a naše desetičlenná skupina ušla dohromady 20 km!