Tábor pro školní děti – Svišti

Pojeďte s námi na tábor plný dobrodružství, her, soutěží a zábavy!

Náš tábor se koná každoročně na naší základně ve Veverské Bítýšce v malebném údolí řeky Svratky. V areálu se nachází chatky, klubovna, zdravotní chata a jídelna. Více zde.

Programy připravují vedoucí s mnohaletou praxí a akreditací MŠMT. Zdravotní dozor zajišťuje zdravotník, který je přítomen po celou dobu tábora. Snažíme se o to, aby se děti aktivně zapojovaly do sportovní i rukodělné činnosti. Program se snažíme koncipovat s ohledem na věk dětí, podporovat v nich týmovou práci a sportovního ducha i vést je k samotatnosti. Zároveň děti učíme vážit si hodnot přírody.

Přidejte se do naší skupiny na FB! Najdete tam nejen fotky, ale i informace o plánovaných akcích během roku. Také se tam můžete dozvědět něco o našich vedoucích!  🙂

Tábor je určen pro děti od 6 do 14 let.

Cestuj s námi a zažij nevídané!

TÁBOR SVIŠŤŮ 2020!

Letošní termín tábora je od NEDĚLE 5. 7. do STŘEDY 15. 7. 2020

Tábor se bude konat za zvýšených hygienických opatření souvisejících se současnou situací. Děkujeme za pochopení.

Přihláška ke stažení zde.

Vyplněnou přihlášku prosím zašlete na adresu Kounicova 3, Brno, 602 00

Fotky z loňského tábora zde.


OLYMPŠTÍ BOHOVÉ 2019

Doputoval Odysseus zpátky na rodnou Ithaku? Co uniklo z Pandořiny skříňky? Přežil Perseus litý boj s Medusou?

Svišti by na tyto otázky odpověděli bez problémů! Právě Staré řecké báje a pověsti byly tématem každoročního tábora. I tento rok se děti zabydlely v chatkách na táborové základně nedaleko Veverské Bítýšky. Právě toto tábořiště se během 10 krásných červencových dnů proměnilo k nepoznání!

První den jsme zjistili, jak mohou být bohové zlí a urážliví. Mocný Zeus na nás seslal potopu a my bojovali o holý život. Dalšího dne jsme zasedli u Paridova soudu a díky správné odpovědi na otázku „Která bohyně je nejkrásnější?“ mu pomohli získat Helenu. To se však nelíbilo Heleninu manželovi, a tak došlo k válce. Trojský kůň, které ho jsme vytvořili a následně jím obelstili Trójany, nám zajistil cestu domů.

Taková a mnohá další dobrodružství provázely děti po celou dobu a na konci tábora na ně čekala zasloužená sladká odměna. Letošní tábor, jak by se mohlo na první pohled zdát, nebyl pouze o soupeření mezi týmy, ale snažil se i o rozvíjení vědomostí. Ať už šlo o znalost rostlin, morseovky, uzlů anebo jak správně třídit odpad.

Jeden den jsme také jeli na výlet do Edenu – zábavního a vzdělávacího parku v Bystřici nad Pernštejnem, který byl vítaným zpestřením jinak hrdinného klání. Děti se zábavnou formou dozvěděli o životě na statku, chovu hospodářských zvířat, pěstování plodin a zemědělské technice. Velký důraz byl i kladen na ekologii a různé škůdce. Výlet jsme si moc užili!

 Celková atmosféra tábora byla skvělá. Škoda jen že to uběhlo tak rychle. Ale to se dá brát jako důkaz, že vše proběhlo bez obtíží a žádný Damoklův meč nad námi nevisel.


A jak to u nás chodí?

Naše tábory vedeme tradičním způsobem. Děti jsou zvyklé na budíček, rozvičku i nástup. V rámci dopoledního a odpoledního programu hrajeme rozmanité hry a pořádáme různé soutěže. Večer končí velkým nástupem, kde probíhá zhodnocení celého dne. Po nástupu následuje večerní program a večerka.  Několikrát také pořádáme táborák, koupání v řece, projížďku na lodičkách, zpívání s kytarou, volejbalové či fotbalové zápasy i jiné sportovní aktivity. V rámci programu je zahrnut i výlet mimo tábor.

Během celého dne je dětem zajištěn dostatčený pitný režim, jídlo je 5x denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Po obědě následnuje polední klid. Děti jsou ubytované v chatkách po 4 nebo 6. K dispozici mají suché zděné záchody, korýtko na mytí rukou a sprchy s teplou vodou.

Jak se k nám dostanete?

  1. Výchozím bodem je náměstí Na Městečku ve Veverské Bítýšce
  2. Přejedete přes most (směr Lažánky) a hned se dáte doprava směrem k továrně Hartman Ricco – je to po červené turistické značce
  3. Pojedete po červené turistické značce (směr Tišnov) po polní cestě vedle náhonu cca 1,5 km až uvidíte po pravé ruce splav
  4. Budete pokračovat po cestě ještě cca 150 metrů, až uvidíte dlouhý plot, chatky, tee-pee…
    To je náš tábor. Vlevo cesty bude menší bílá zděná budouva – před ní je parkoviště.
  5. GPS souřadnice – 49.2945942N, 16.4184928E
    V případě nouze volejte na základnu 549 420 770 🙂

mapka

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat (ymca@ymcabrno.cz)

 

Fotogalerie  (více fotek na našem facebooku nebo na našem rajčeti)

This slideshow requires JavaScript.

 

Témata z minulých let

2019 – Olympští bohové

2018 – Fofrok

2017 – Piráti z Karibiku

2016 – Harry Potter

2015 – Zlatá horečka

2014 – Hobit

2013 – Hvězdná Brána

2012 – Jak vycvičit draka

2011 – Po stopách Manitua