Letní dětské tábory BLAŽKOV

Tábory pro školní děti

Romantické prostředí chatového tábora, uprostřed lesa v srdci Vysočiny nedaleko obce Blažkov, láká každým rokem 42 dětí (6 – 12 let) a 15 vedoucích ke společnému desetidennímu pobytu na táboře.

Kadibudky, teplá voda jen po zatopení a vaření na kamnech a k tomu elektrika a spánek na posteli ve spacáku.
To je kombinace, která zaručuje pohodlí a přitom je v táborovém prostředí. O atmosféru a program se starají vedoucí, mezi nimiž jsou jak studenti, tak pracující, mnozí bývalí dětští účastníci táborů a k tomu dva evangeličtí faráři. Společně se snaží každým rokem připravit vyvážený ymkařský program pro rozvoj těla, duše i ducha děti,
kteří se tábora účastní. Společná práce pro blaho tábora, biblická práce, čas pro zdokonalování ve znalostech
a dovednostech, celotáborová hra, to jsou jen některé z částí programu, které každé z dětí absolvuje.

V roce 2016 bylo téma celého tábora inspirováno knihou Jaroslava Foglara – Záhada hlavolamu. Příběh mnohým známý, ale pro dnešní děti nový přinesl mnohá napětí, tajemného Široka, boj za spravedlnost a zaslouženou odměnu v podobě ježka v kleci pro každého účastníka. Jako každá táborová parta, považujeme náš tábor za nejlepší pod sluncem . Naše vysoká laťka z let minulých neklesla, a již se všichni těší na další rok.

Nad rámec letního tábora klub Blažkov kontinuálně pracuje s vedoucími, kteří se formálně i neformálně v průběhu roku setkávají. Přípravy táborů jsou spojeny s dílčími školeními a zvyšováním kompetence vedoucích.
Tato praxe přinesla vybudování silného týmu, složeného zejména s odchovanců tábora, kteří nesou hodnoty našich táborů dál.   

Pojeďte s námi na Letní dětské tábory BLAŽKOV 2016!
Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA Brno spolu s Blažkov 2016 - plakátbrněnským seniorátem ČCE, pořádá tábory pro děti v evangelickém středisku Blažkov.

Více informací naleznete na letáčku.
Přihláška ke stažení zde:
Blažkov 2016-přihláška

 

Kontakt:
Miki Erdinger
Email: miki@erdinger.cz