44 Svišti

Klub Mladých Svišťů

je uskupení mladých lidí (vedoucích) a dětí školního věku. Jeho hlavní náplní je čtrnáctidenní letní tábor na základně ve Veverské Bítýšce. Dalšími činnostmi jsou pravidelné měsíční schůzky či výlety na zajímavá místa v okolí města Brna. V našem klubu jsme také zapojení do plnění Ceny vévody z Edinburgu.

Pokud máte zájem o členství v našem klubu, neváhejte nás kontaktovat.


Předtáborovky se Svišti 2018

Tábor už se pomalu blíží a my společně vyrážíme ještě na jeden výlet!

Tentokrát budou našim cílem Sloupsko – Šošůvské jeskyně! 🙂

Výlet proběhne v sobotu 2. 6. 2018, sraz je ve vestibulu na hlavním nádraží v Brně. Konec je opět na hlavním nádraží v 16:00 ve vestibulu.

Akce je podporována OŽB MMB, cena je tedy 100% dotovaná.

Akce se uskuteční pokud se přihlásí nejméně 5 dětí, maximální kapacita je 10 dětí.

Přihláška

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš e-mail (vyžadováno)

Jména dětí

Letní tábor Svišťů 2018

Informace a přihlášky k letošnímu táboru najdete zde.


Letní tábor Svišťů 2017Tábor Svišťů

Letošní jubilejní 10. ročník tábora se konal v termínu 8. – 22. 7 . na naší základně ve Veverské Bítýšce. Tématem byli Piráti z Karibiku. První týden byl zakončený velkou námořní bitvou a večerní diskotékou, kde jsem se také rozloučili s menšími dětmi, které v sobotu odjížděly domů. První týden jsme také navštívili Jarošův mlýn, kde jsem se dozvěděli spoustu zajímavostí od pana mlynáře. Ve druhém týdnu jsme prožili spoustu nočních dobrodružství při hraní nočních her, dopluli jsme na hrad Veveří a týden zakončili vykopáváním pokladu z písku, kam ho ukryli strašliví piráti. Více informací o letním táboře najdete zde nebo na našem svištím facebooku. Fotky z tábora zde.

Pravidelná setkání Svišťů ve školním roce

V loňském školním roce probíhala pravidelná setkání motivovaná především tím, aby se děti seznámili s novým vedením tábora. Prvním setkáním byly velikonoční dílničky na YMCE, kde jsme se naučili plést pomlázky, péct jidášky a vyrobili jsme si krásnou velikonoční výzdobu. LamacentrumV březnu jsme navštívili památník Leoše Janáčka a dozvěděli se spoustu věcí nejen o něm, ale také o jeho díle Liška Bystrouška. Druhé setkání v dubnu nám přineslo informace z oblasti jak přírodovědné, tak i dějepisné, navštívili jsme totiž Anthropos a jeho mamuta! Školní rok jsme pak zakončili posledním výletem do Lamacentra na Hádech, kam jsme se vypravili, jak již název napovídá, za lamami. V říjnu jsme se pak vypravili do Zoo Jihlava, kde jsme poznali spoustu zajímavých zvířat. Výlet jsme si náležitě užili a těšíme se na další! V příštím roce 2018 jich máme také pár naplánovaných!! Fotky z akcí zde nebo na našem facebooku.

Cena vévody z Edinburghu

Cena vévody z Edinburghu (zkráceně Dofe) je mezinárodní program, do kterého se může zapojit každý ve věku od 14 do 24 let. Účastníci v ní rozvíjí svůj talent, sportovní kondici, dobrovolnictví a také jedou na dobrodružnou expedici! Momentálně držíme palce Bety, Michalovi, Jirkovi a Alžbět, aby vše dotáhli do úspěšného konce a získali medaili! Více informací o Dofe zde.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na ymca@ymcabrno.cz či telefoním čísle 731 944 312.

(číslo je teď bohužel neaktivní, využijte prosím náš email)