29 Mladá vcella

soubor mladých violoncellistů

Klub Mladá vcella se schází již třetím rokem. Soubor mladých hudebníků je výjimečný svým obsazením.
V roce 2016 to byly mladé violoncellistky a basistka. Čím dál víc zařazuje soubor skladby z filmu nebo zaranžované populární skladby. V repertoáru nechybí ani skladby klasické hudby.

V roce 2016 soubor vystupoval na zahajovacím koncertu festivalu Chotěbořské jaro a na vernisáži výstavy
V. Chalupy s názvem Grafika s vůní dřeva. S pásmem večerníčkových melodií potěšil děti z MŠ regionu při slavnostním předávání vysvědčení. V říjnu odjel soubor Mladá cella na koncertní zájezd do Anglie na pozvání pěveckého sboru farnosti St. Anne z Liverpoolu.
Soubor zahrál v Liverpoolu samostatně skladby z období baroka a klasicismu. Jednotlivé členky dostaly příležitost zahrát i sólově. Pro ně bylo nejsilnějším zážitkem společné provedení Čs. státní hymny Kde domov můj.
Poslední akcí roku 2016 byla účast na koncertě souboru Lusatia consort Cvikov v Chotěboři. Jako předskokani tohoto renesančního souboru fléten, kytary a perkusí Mladá vcella zahrála moderní skladby se zajímavým aranžmá se zvonkohrou, klavírem a tamburinou. Členky souboru preferují moderní hudbu. Chceme tedy v příštím roce spolupracovat s profesionálním dirigentem, který nám pomůže skladby, které bude soubor hrát připravit pro netypické nástrojové obsazení.

Kontakt:

Jarmila Nedbalová,
nedbalovichotebor@seznam.cz

Soubor je otevřen přijmout nové mladé violoncellisty, kteří si chtějí vzájemně předávat zkušenosti a zároveň chtějí společnou hudbou těšit zvídavé posluchače.

Kontakt:
Jarmila Nedbalová,
Email: nedbalovichotebor@seznam.cz

zkouška s anlickým sborem